Sandalye

Evde Çalışanlar İçin Ergonomik Sandalye Modelleri

Evde Çalışanlar İçin Ergonomik Sandalye Modelleri

Günümüzde birçok meslek grubu home office sistemine geçmeye başladı ve evde çalışanlar için ergonomik çalışma sandalye modelleri artış gösterdi. İnsan sağlığı ve vücut ergonomisine uygun modellerin sağlık açısından da önem kazandığı pandemi döneminde Sandalye Depo olarak yepyeni çeşitleri beğeninize sunuyoruz.

Uzun yıllar kullanabileceğiniz bu ürün çeşitleriyle yaşam kalitenizi arttıracak çok sayıda detay bulacaksınız. Masa başı çalışan biriyseniz ortalama 10 saatinizi geçirdiğiniz sandalyelerin üzerinde bedeninizin yorgun olmaması gerekir. Bunu sağlamak için de ortopedik ve ergonomik modeller seçmeniz gerekir. Hangi ürünü tercih edeceğinize karar vermek için birbirinden şık ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.

Evden Çalışanlar Nasıl Sandalye Seçmelidir?

Evden çalışanların kendilerine özel alanlar yaratması oldukça önemlidir. Bu konuda atmanız gereken ilk adım, çalışma alanınızı belirlemek olacaktır. Çalışma alanının en önemli kısmı ise çalışacağınız sandalye ve masa gibi temel mobilyalardır. Bu ürünleri kalitesiz ve dikkatsiz olarak seçmek, boyun, sırt ve bel bölgesinde ağrılara neden olmaktadır. İş verimini düşürecek olan mobilya seçiminde en önemli parçalardan biri olan sandalyeler esnek, ayarlanabilir ve hareket kolaylığı bulunan özelliklere sahip olmalıdır.

Evde çalışanlar için ergonomik çalışma sandalye modelleri arasından seçeceğiniz birçok ürünü istediğiniz renkte sipariş edebilirsiniz. Genel ofis düzeninde tercih edeceğiniz diğer mobilyalar gibi bu ürünlerde de modern ve zamansız seçimler yapabilirsiniz. Vücut üzerindeki gerginliği azaltan, ihtiyaçlara göre ayarlanabilen, omurganın doğal eğrisini destekleyen bu ürünler bedenin doğru biçimde desteklenmesini sağlar.

Ortopedik Sandalye Neden Gerekli?

Kas ve iskelet yapısının bozulmaması için uzun süre oturulan koltuk ve sandalyelerin ergonomik olması gerekir. Koltuk, sırt ve bel desteğinin ayarlanabilir olması, sırt eğimi ve kolçakların ayarlanması oldukça önemlidir. Oturma süresi uzadıkça vücut öne doğru eğilmeye başlar. Bu da vücudun posdürünü olumsuz olarak etkileyerek dengesizliğe neden olur. Vücuttaki gerginlik arttıkça hastalıklar ve ağrılar da artar. Bu da olumsuz bir çalışma ortamına zemin oluşturacaktır.